Quartz Kristal Kaseler...

Quartz Kristal Kaseler...

Tibet ses kaselerinin ses terapilerinde binlerce yıldır kullanılmakta olduğunu biliyoruz. Peki yeni nesil Kuvars Kristal (Quartz Crystal) ses kaselerinin de aynı şekilde çok uzun zamandır kullanıldığını biliyor muydunuz?

 

İlk belgelenmiş Kuvars Kristal ses kaselerinden biri, 4000 yıldan daha uzun bir süre önce Çin'de bulunmuştur. Hindistan, Asya, Afrika ve Avrupa'daki eski uygarlıkların yanı sıra Aborijinler ve Yerli Amerikalılar da ses ile iyileştirme alanında çeşitli denemeler ve pratikler yapmışlardır. Ses ile içsel denge sağlama fikri uzun yıllar boyunca, birçok kültürde ve bir çok farklı biçimde var olmuştur. Neredeyse her kültür, topluluklar veya bireylere içinde bir şeyi yükseltmek, uyumlu hale getirmek, yaratmak ve yok etmek için sesleri kullanmıştır. Bu çalışmalarda kullanılan enstrümanlardan bir türü de Kuvars Kristal ses kaseleri olmuştur.

 

Gelin birlikte Kuvars Kristal ses kaselerinin ne olduğuna, nasıl kullanıldığına ve neden insan vücudunda bu kadar güçlü bir şekilde rezonansa girdiğine de bir bakalım.

 

Kuvars Kristal ses kaseleri, doğal olarak parçalanmış kuvars taşlarından oluşan silis kumundan yapılır. Silis kumu su, rüzgar vb. gibi doğal etkiler ile erezyona uğrayan doğal kuvars taşlarından oluşur. Silis kumu çok yüksek sıcaklıklarda eritilerek Kuvars Kristal ses kaseleri, piramitler ve çeşitli kristal ses ürünlerine dönüştürülür.

 

Kuvars Kristal ses kaseleri, her bir çakra ile hizalanan özel ses rengi titreşimlerini kullanır. 1900’ü yıllarda yapılan bilimsel çalışmalarda Tibet kaselerin ürettiği dalgalar kaydedildi ve beyin tarafından üretilen alfa dalgalarına benzer bir dalga modeline sahip oldukları keşfedildi. Bu da tam olarak kişide derin bir rahatlama, içsel dengelenme ve özel boşluk hissi yarattığını gösterdi.

 

Bu tür dışarıdan uyguladığımız doğal sesler, içsel ses rezonansı ile senkronize olduğu zaman, kendi kendine gelişen bir süreç ile doğal iyileşme sağlar. Sesler ile değiştirilen beyin dalgaları, vücutta saf kristal ve ışık dalgası tonlarıyla senkronize edildiğinde, içsel dengelenme ve aura renklerinde düzenlenme ve canlanma meydana gelir.

 

Kuvars Kristal ses kaseleri ile çalışırken özellikle ses ve rengin birbirleri ile olan ilişkisi üzerinden de bakıyoruz. Şöyle ki: Bir Kuvars Kristal ses kasesinin sesi, varlığımızdaki öz sesin oktavına yanıt veren saf parlak ışığın holografik bir şablonu gibi düşünülebilir. Ve ses aynı zamanda renge kolaylıkla çevrilebildiği için Kuvars Kristal ses kaseleri aura üzerinde çalışmak için daha etkili enstrümanlar haline gelmiştir. Dolayısıyla bu da kişinin duygusal durumunun ve fizyolojik durumunun üzerinde çalışma yapmamızı kolaylaştırmıştır.

 

Diğer ses terapisi biçimleriyle birlikte Kuvars Kristal ses kaseleri elbetteki birçok fayda sağlar. Öncelikli olarak çalıştığımız alanlar şöyledir:

Şok veya travmalardan kurtulma,

Yaratıcı ve bilinçli genişleme,

Hafıza ve sezgi geliştirme,

İçsel ve dışsal dengelenme,

Aura temizleme,

Güçlendirme ve yükseltme,

Ve bunların yanı sıra sevme, affetme, güvenme, iyileştirme ve büyüme yeteneklerimizde artış sağlar.

 

 

Daha da derine inmek gerekirse, bir bedenin her bir parçasının bir sese (bir notaya), bir renge ve bir frekansa denk geldiğini anlarsak, o zaman çakra sistemini ve ses terapilerinin fiziksel ve süptil bedenimize nasıl dokunduğunu da daha iyi anlarız.

 

Yedi ana çakramız var ve her bir çakra, duygusal, zihinsel ve ruhsal farkındalığın yanı sıra, vücudun çeşitli organları gibi belirli fiziksel bölümlerine de atanmıştır. Her çakra kendi rezonansı, rengi, niyeti ve notasıyla birlikte gelir ve kendi iç harmonik veya harmonik olmayan rezonansımız için bir harita görevi görebilir.

 

Sizler için hazırladığımız bu aşağıda göreceğiniz tablodan detaylı olarak bakabilirsiniz…